Mirek Czyżykiewicz & Witold Cisło „The Best of Czyżykiewicz”
 
Ten muzyczny projekt sceniczny zakiełkował wiosną 2017 roku. W efekcie współpracy dwóch wspaniałych artystów powstały nowe, gitarowe opracowania muzyki napisanej niegdyś przez Czyżykiewicza do wierszy takich poetów jak: Josif Brodski, Thomas Hardy w przekładach Stanisława Barańczaka oraz utworów Jacka Kaczmarskiego, Włodzimierza Wysockiego i Edward Stachury z muzyką Jerzego Satanowskiego. Usłyszymy też autorskie piosenki barda w najnowszych gitarowych aranżacjach oraz piosenki do muzyki Witolda Cisło z tekstami Leona Sęka oraz Jacka Bończyka.
 
2018-11-24 18:00

Kino Halszka Szamotuły Dworcowa 7
Gdybym był bogaczem” – koncert muzyki żydowskiej
 
Gratka dla miłośników kultury żydowskiej. Program oparty jest na motywach kultowego musicalu Jerry’ego Bocka „Skrzypek na dachu”. Wyjątkowi artyści scen polskich przeniosą słuchaczy do świata, którego już nie ma, a który przez setki lat współtworzył kulturowy krajobraz naszego kraju. Całość dopełni mistrzowska kreacja aktora Teatru Nowego w Poznaniu, który powiedzie publiczność do tych miasteczek, gdzie szewc był poetą, zegarmistrz filozofem, a fryzjer trubadurem.
 
2018-12-02 19:00

Kino Halszka Szamotuły Dworcowa 7
INFO
Adam Stachowiak z zespołem
 
Adam Stachowiak to jedno z największych muzycznych odkryć polskiej edycji „The Voice”. Do tej pory wydał trzy single: „Mamo”, „Wracam co noc” oraz „Utopieni”. Pierwszy z nich pokrył się platyną, drugi zaś osiągnął niewątpliwy sukces radiowy w całej Polsce. W oczekiwaniu na płytę - koncert w Szamotułach.
 
2018-12-08 19:00

Kino Halszka Szamotuły Dworcowa 7
Cree
 
Kolejny, po niespełna dwóch latach, powrót Cree na szamotulską scenę. Sebastian Riedel zaprasza na rockowo-bluesową ucztę w stylu lat 60. i 70. Tym razem w wersji akustycznej.
 
2018-12-15 19:00

Kino Halszka Szamotuły Dworcowa 7